Esküvői jókívánság: szaporodjatok, mint a csicsóka!
Linkek a témában:
A wikipédia lexikon leírása
A csicsóka (Helianthus tuberosus) a fészkesek családjába tartozó gumós évelő, gyógynövény. Észak-Amerikából a 17. század elején került Európába.
Közeli rokonságban áll a napraforgóval. Tavasszal akár össze is lehet őket téveszteni, de később már nem, mert a csicsóka sárga virágai a napraforgóéhoz képest kicsinyek, és jóval később, augusztus elején nyílnak. A növény szára, (azonos talajviszonyok között), a napraforgóénál vékonyabb, és magasabb, akár 3 m magasra is megnő. Magot a csicsóka virága nem érlel, ezért a gumók elültetésével szaporítják
Részletes bemutatása a Terebess oldalán
A fészkesvirágzatú csicsóka a napraforgóhoz (H. annus) hasonlóan Amerikából származik. Amerika felfedezésével került a gumója Európába. Őshazájában az indiánok étkezésében fontos szerepe volt.
Meghatározás
A startlapgyűjteményben a csicsókát mutatjuk be: definíció, élettani hatásai, felhasználási tippek, receptek. A csicsóka termesztése, hasznosítása, fotók a csicsókáról, érdekességek, cikkek. Gyömbéres csicsóka, csőben sült csicsóka, csicsókás pogácsa, csicsóka fasírt. A csicsóka gyógyító hatásai, csicsóka saláta fajtái.